Yengoyan Sasha  Vandenheede

 

N

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

7

24/04/10

Gent

Waegemans Jochen ( Verlinden )

WP

8x3

8

24/05/10

Deinze

Addi Azdine (France )

WKOTr1

6x3

9

01/10/10

Gent

Cvek Zoran (Croatia )

WKOr2

6x3

10

01/11/10

Izegem

Varga Jonas (Slovakije)

WKOTr1

6x3

11

10/12/10

Merksem

Kubin Bronislav ( Tsjechie )

WP

6x3

12

25/12/10

Izegem

Portuondo Luis (Firens)

WKOTr1

6x3

13

13/02/11

Deurne

Moroseks Semjons ( Letland)

WP

6x3

14

01/04/11

Gent

Ait Bassou Hassan (Nederland)

WKOr1

6x3

BBU Championship

15

13/06/11

Deinze

Ukeh Anthony ( Nigeria)

WP

8x3

16

30/09/11

Gent

Bladt Christian ( Denmark )

WKOr3

8x3

17

01/11/11

Izegem

Marveashvili Nugzar ( georgia )

WKOTr4

8x3

18

25/12/11

Izegem

Ungiadze George ( Georgie )

WP

8x3

19

25/02/12

Roeselare

Starikov Albert (Latvia)

WKOTr4

8x3

20

27/04/12

Gent

Teffahi Islam ( Damien )

WKOTr2

10x3

BBU Championship

21

28/05/12

deinze

Heredia Alejandro ( Venezuela )

WP

6x3

.

22

28/09/12

Gent

Kozaev Aslanbek (Rusland)

LP

12x3

. EBU/EE-EU

23

25/12/12

Izegem

El Goulbzouri Ahmed ( Compernol )

WKOTr.

6x3

.

24

29/03/13

Gent

Melis Sergei ( Estland )

WKOr6

8x3

.

25

29/06/13

Ninove

Cvek Zoran ( Croatia )

WKOr2

6x3

.

26

23/08/13

Oostende

Kostov Stiliyan (Bulgarije)

WKOr2

8x3

.

27

05/10/13

Gent

Horta Frank Haroche (France)

WKOr4

8x3

.

28

01/11/13

Izegem

Majcevs Sergejs (Letland)

WKOr1

8x3

.

29

25/12/13

Izegem

Faniyan Igor (Ukraine)

WKOr7

8x3

.

30

28/03/14

Gent

Nefzi Ayoub (Devulder)

WP

10x3

.

31

03/10/14

Gent

Anderson Clayton (Brazil )

WKOTr7

12x3

WBF Titlefight

32

01/11/14

Izegem

Tsamalaidze Shaviego ( Georgie)

WKOr2

8x3

.

33

11/04/15

Maribor

Zaveck Jan

LP

12x3

WBF Titlefight

34

27/06/15

Geraardsbergen

Abujyan Gary (Georgia)

WP

6x3

.

35

09/10/15

Gent

El Massoudi Fouad (France)

WTKOr7

8x3

.

36

11/11/15

Zwevezele

Boussaidi Ahmed ( Tampere )

WTKOr10

10x3

Benelux

37

23/01/16

Asse

Nenkov Stanislas (Bulgaria)

WKOr1

6x3

.

38

29/02/16

Rotterdam

Robakidze Nodar (NL)

WP

6x3

.

39

19/04/16

Gent

Karpets Artem (Poland)

WKOTr5

8x3

.

40

14/10/16

Gent

Lauri Giuseppe (Hungary)

WP

8x3

.

41

10/02/17

Roosdaal

El Ghoulbzouri Ahmed (Compernol)

WP

6x3

.

42

25/05/17

Kruishoutem

Gurguliani Lasha ( Georgia)

WP

6x3

.

43

30/09/17

Erembodegem

Cospolite Howard (France)

LP

12x3

IBF Inter Continental

44

30/03/18

Gent

Nefzi Ayoub ( Baudechon )

WP

8x3

.

45

29/06/18

Roosdaal

Jajanidze Sandry (Georgia)

LP

6x3

.

Updated by Bob Logist 04-07-18