SECOLA ROBERTO 42631 BC Bufi 05/09/94

Pro  Since 12/12/15

N/°

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 12/12/15 Thieu Stachinaru Ionut (Romania) WKOTr4 4x3
2 29/05/16 Thieu Ungureanu Liviu ( Romania) WKOTr2 4x3
3 14/10/16 Thieu Sirci Gianluca (Italy) WKOTr1 4x3
4 12/02/17 Thieu Gvenetradze Irakli (Georgia) WKOr1 4x3
5 12/05/17 Thieu Urjumelashvili Giorgi (Georgia) WKOTr1 4x3
6 14/10/17 Middelkerke Gigolashvili Archil (Georgia) WKOr1 6x3
7 18/11/17 Namur Mandras Gianluca (Italy ) WKOr1 6x3
8 21/01/18 Deurne Denadic Mimes ( BIH ) WKOr1 6x3
9 12/05/18 Oostende Al Darraji  Bahaa ( Polizzi ) Draw 6x3
10 02/06/18 Manage Tamazashvili Giorgi ( Georgie ) WKOr1 6x3

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1

15/11/08

Liège

Alarkhanov Khalid ( BC Hangeki )

LP

3x2

2

24/01/09

Le Roeulx

Galaev Bogdan ( Gym Namurois )

Draw

3x2

3

18/04/09

Bernissart

Medouni Mohammed (France)

WP

3x2

4

16/05/09

Herve

Acar Ferhat ( BC Cocktail )

LP

3x2

5

24/10/09

Braine l/c

Vanderbeken Troy ( BC Monteyne )

WP

3x2

6

23/01/10

Le Roeulx

Anzalone Gaetano ( Martines Mons )

WKOr1

3x2

7

27/02/10

Braine

Martos Timothy (BC Mouscron )

WP

3x2

8

27/03/10

La Calamine

Bejzaku Nedjar ( Olymp. Verviers )

WP

3x2

Gold Belgian Championship

9

21/05/10

Ecaussines

Salamov Makhmud ( Hangeki )

WP

3x2

.

10

05/06/10

Amay

Salamov Makhmud ( Hangeki )

Draw

3x2

.

11

02/10/10

Amay

Salamov Makhmud ( Hangeki )

WP

4x2

.

12

21/11/10

Chapelle L/H

Lefrant Morgan ( Leval Bogota )

WP

3x3

.

13

03/12/10

Deinze

Abrekov Sultan ( BC Lichtervelde )

LP

3x3

.
14 13/11/10

Namur

Cabanas Fernandez Luca ( BC Cabanas )

WP

3x2

15

29/01/11

Ecausinnes

Kerman Samet ( Team Simeon )

WP

3x3

.

15

29/01/11

Ecausinnes

Kerman Samet ( Team Simeon )

WP

3x3

.

16

01/10/11

Braine le compte

Aliev Mourad ( France )

WP

3x2

.

17

16/12/11

Le Roeulx

Shkelqim Bega ( Albanie )

WP

3x3

.

18

10/12/11

Ixelles

Mechri Montassar ( Esquive Ixelles )

WP

3x3

.

19

25/02/12

Roeselare

Rosescu Denis ( BC Lichtervelde )

WP

3x3

.

20

10/03/12

Ixelles

Rosescu Denis ( BC Lichtervelde )

WRSCr3

3x3

Gold Belgian Championship

21

21/09/12

Antwerpen

Imelek Bohin André (Nederland )

WP

3x3

.

22

23/02/13

Anderlecht

Nji Moluh Seidou ( BC lessines )

WP

3x3

Gold LFB Championship

23

07/04/13

Gent

Khudian Hayk ( Ant Box Academy )

LP

3x3

.

Updated by Bob Logist  08/06/2018