NGABU Yves 05/12/88 Tampere 32556

 

Pro since 13/06/11 

N

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

1

13/06/11

Deinze

Moreaux Jessy (Baudechon )

WP

6x3

2

24/06/11

Torhout

Antonio Manuel ( De Gruyter )

WP

6x3

3

29/06/12

Moorslede

Biturov Rustan ( Danbolish )

WKOr1

6x3

4

25/12/12

Izegem

Arduin Astrando (Compernol )

WKOTr5

6x3

5

15/06/13

Lichtervelde

Torres-Suarez Carlos ( Damien )

WKOTr4

6x3

6

11/11/13

Zwevezele

Makula Atila (Mihaly)

WKOTr3

6x3

7

13/12/13

Aalst

Scalia Victor (Hungary)

WKOTr1

8x3

VBL Champion

8

20/04/14

Zwevezele

Clement Fabrice ( Messina )

WKOr3

8x3

.

9

21/06/14

Lichtervelde

Dufaux Christophe (Chapelle)

WTKOr2

10x3

.

10

27/09/14

Gits

Luce Sylvain (France)

WP

8x3

.

11

11/11/14

Zwevezele

Boya Antoine (France)

WKOr8

8x3

.

12

25/12/14

Izegem

Kalonji Cedric (France)

WKOTr2

8x3

.

13

28/02/15

Gent

Lecrosnier Gabriel (France )

WKOTr4

8x3

.

14

26/09/15

Gits

Erdos Peter ( Hongarije)

WTKOr3

8x3

.

15

11/11/15

Zwevezele

Karakaplan Engin ( France)

WKOr1

12x3

WBC Francophone

16

04/06/16

Roeselare

Mondo Isossa (France)

WP

8x3

.

17

11/11/16

Zwevezele

Kubich Alexander ( Russia)

WP

8x3

.

18

04/06/17

Roeselare

Lodi Tamas ( Hungary )

WTKOr4

12x3

EBU Cruiser Title

19

27/01/18

Deurne

Geoffrey Battelo

WRETr3

12x3

EBU Cruiser Title

Updated by Bob Logist 31-01-18

 

N

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 27/05/06

Lichtervelde

Standaert Karel ( Rons BC )

WABr2

3x2

.
2 03/06/06

Lille

Kowalaki Nicola ( France )

LP

3x2

.
3 25/06/06

Oplinter

Mathieu Michael ( BC Tiense )

WRSCr2

3x2

.
4 07/10/06

Gent

Van Hooste Nicky ( the bokskes )

WP

3x2

.
5 28/10/06

Gent

Baihi Rachid ( Patro Harelbeke )

WP

3x2

.
6 01/11/06

Izegem

Leysen Koen ( BC Meerhout )

WP

3x2

.
7 25/11/06

Rotterdam

Adriaanse Bobby ( NL )

WP

4x2

.
8 03/02/07

Gent

Ennajjary Fouad ( BC Manson )

LP

3x2

.
. 28/04/07

Ixelles

Achour Tahar ( BC St. Ghislain )

LWO

4x2

Belg. Championship
9 18/05/07

Houthulst

Kalonsi Cedric ( France )

WP

4x2

.
10 27/05/07

Deinze

Leysen Koen ( BC Meerhout )

WP

4x2

.
11 24/11/07

Gent

Kubat Selim ( Golden Gloves )

WP

4x2

.
12 01/12/07

Deinze

Kubat Selim ( Golden Gloves )

WP

4x2

.
13 01/03/08

Tienen

Parschoyev Amir  ( Golden Gloves )

LP

4x2

.
14 12/05/08

Deinze

Buzlu Cem ( BC Queensbury )

WP

4x2

.
15 24/05/08

LIchtervelde

Bijlhout Clifton ( Noble Art )

WP

3x2

.
16 08/11/08

Retie

Leysen Koen ( BC Meerhout )

WP

4x2

.
17 22/11/08

Ruddervoorde

Van Hooste Nicky ( the bokskes )

WP

6x2

.
18 17/01/09

Breda

Panzo Selso (Nederland)

WDisqr1

3x3

.
19 24/01/09

Gemert

Leysen Koen ( BC Meerhout )

WP

3x3

Finale Zuid NL Champ
20 28/02/09

Lichtervelde

El Azzaoui Abdel ( Ahmitim Vilvoorde )

WP

3x3

.
21 21/03/09

St. Truiden

Parschoyev Amir ( Golden Gloves )

LP

3x3

.
22 23/05/09

Gits

Antonio Manuel ( Beverse Ring )

WP

3x3

.
23 03/07/09

Hijfte

Antonio Manuel ( Beverse Ring )

WP

3x3

.
24 02/01/10

Nykobing

Franak Ali (Den)

LP

3x3

.
25 16/01/10

Breda

Baghouz Ali ( BC Hangeki )

WP

3x3

.
26 24/04/10

Roeselare

Merhy Ryad ( Kyrios Vitalis )

WP

4x2

.

Updated by Bob Logist   31/01/2018