KHATCHATRYAN MIKO BC BIM Merksem51883 27/08/95

Pro Since 20/05/17

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 20/05/17 Charleroi Nakic Anto ( Croatia )

WP

4x3

2 20/10/17 Andenne Pozderovic Nermin ( Bosnia Herzegovine )

WKOr1

4x3

3 16/12/17 Charleroi Maistrenko Pavlio ( Ukraine )

WKOr1

4x3

4 19/05/18 Charleroi Chouchane Houcine ( Baudechon )

WP

4x3

Updated by Bob Logist  20/05/2018

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1

18/04/09

Liège

Karapetian Argame ( BC Meerhout )

LP

3x2

2

27/09/09

Duisburg

Litrin (Germany)

WP

3x2

3

17/10/09

Calonne-Ricouart

Legrand Samuel (France)

WP

3x2

4

24/10/09

Eupen

Demirel (DE)

WP

3x2

5

31/10/09

liège

Plichard Allan ( BC Talki )

WP

3x2

6

21/11/09

Cologne

Henges (Germany )

WP

3x2

7

05/12/09

Hückelhoven

Kuculay (Germanay)

Draw

3x2

8

20/12/09

St.Nazaire

Bayard Mohamed (France)

LP

3x2

9

21/12/09

St.Nazaire

El Gallouchi Ayoub (France)

LP

3x2

10

14/03/10

Ixelles

Garcia Sanchez Loris (BC Garcia )

LP

3x2

11

22/05/10

Volklingen

Kiefer D. ( Germany )

WP

3x2

12

18/06/10

Seilles

De Rycke Christophe ( BC Namurois )

WP

3x2

13

26/06/10

Herve

De Dobbelaere Jason ( Beverse Ring )

WP

3x2

14

09/10/10

La Calamine

Schmidt A. (Germany)

WP

3x2

15

06/11/10

Cologne

Yaldashev ( Germany )

Draw

3x2

16

26/11/10

Ringsted

Khalid Khattab (Denmark)

WP

3x2

17

19/03/11

Germany

Kiefer D (Germany)

WP

3x2

18

24/09/11

Duisburg

Korkmaz (Germany )

WP

3x2

19

24/09/11

Duisburg

Morawiez (Germany )

WP

3x2

20

15/10/11

Hillerod

Khattab M. ( Denmark )

WP

3x2

21

25/02/12

Liège

Vanoosthuyze Jim ( BC mouscron )

WP

3x3

22

10/03/12

Ixelles

Turco Angelo ( BC Bufi )

WP

3x3

Gold Belgian Championships

23

28/04/12

Loncin

Blondel Mathieu (France )

WAbr2

3x3

.

24

23/08/12

Frankfurt

Kuci A. (Sweden)

WRSCr2

3x3

Brandenburg Cup

25

24/08/12

Frankfurt

Stepanov (Russia)

LP

3x3

Brandenburg Cup

26

29/09/12

Haslev

Jensen Jacob (Denmark)

WP

3x2

.

27

30/09/12

Haslev

Jensen Frederik (Denmark)

LP

3x2

Haslev Cup

28

27/10/12

Bruxelles

Eloyan Gokham ( Aiddes 1/2/1 )

WP

3x3

.

29

10/11/12

Hancock

Jensen Jacob (Denmark)

WP

3x3

Gold Hancock Cup

30

24/11/12

Liège

Acuna Moreno Diego ( Leval Bogota )

WP

3x3

.

31

29/11/12

Belgrade

Hajnal Ferenc (Bosnia )

WP

3x3

.

32

02/12/12

Belgrade

Karic Senad ( Bosnia )

LP

3x3

Bronze Golden Gloves

33

12/01/13

St. Truiden

Umut Agdin (NL)

WP

3x3

.

34

20/01/13

Heerlen

Mujic David ( GER )

WP

3x3

Gold Zuid Nederland Kamp.

35

08/02/13

St. Maxence

Eladji Thiam (France)

WP

3x3

.

36

14/02/13

Porto

Lopes Telmo ( Portugal )

LP

3x3

.

37

17/02/13

Porto

Conzenca  Donato ( Italy )

LP

3x3

.

38

02/03/13

Gent

Akhmedov Zaur ( BC Lichtervelde )

WABr1

3x3

Kampioen VBL

39

07/04/13

Gent

Nyssen Kevin (BC Herve )

WP

3x3

Gold Belgian Championships

40

19/04/13

Gent

Vangansbeke Domien ( Capitol Gent )

LP

3x3

.

41

27/04/13

Kapellen

Fitzpatrick Joseph (Ireland )

WP

3x3

.

42

03/05/13

Amay

Delaune Benjamin (FR)

WP

3x3

.

43

04/05/13

Amay

Adjanohoun Jean-Luc (FR)

WP

3x3

.

44

17/08/13

Rotterdam

Ramazanov Valeh (Azerbeidjan)

LP

3x3

.

45

23/08/13

Oostende

Higginson Sean (Ierland)

LP

3x3

.

46

12/10/13

Hillerod

Kuci Alban ( Denmark )

WP

3x3

.

47

13/10/13

Hillerod

Arai Ismael (Denmark )

WP

3x3

Gold HSK Cup

48

21/11/13

Tampere

Bates Georges ( Ierland )

LP

3x3

Tammer Tournament

49

13/12/13

Aalst

Umut Aydin (Nederland)

WP

3x3

.

50

05/02/14

Debrecen

Velky Patrick (Tsjekie)

WP

3x3

.

51

08/02/14

Debrecen

Varga  Miklos (Hungary )

LP

3x3

.

52

02/03/14

Deinze

Youssoupov Mogmad ( BC Zulte )

WP

3x3

Kampioen VBL

53

21/03/14

Hvidovre

Khattb Makmud ( Denemarken )

WP

3x3

.

54

23/03/14

Hvidovre

Kristensen Thomas (Denemarken)

WP

3x3

Gold Hvidovre Tournament

55

06/04/14

Gent

Gisabelle Bruno ( GMG Atlas )

WP

3x3

Belgian Championship

56

12/04/14

Warschau

Eranosyan Otar ( Georgie)

LP

3x3

F.Stamm Tournament

57

28/04/14

Colombo

Linsley %Matthew ( Australia)

WP

3x3

.

58

02/05/14

Colombo

Ghunathilaka Rmab ( Sri Lanka)

LP

3x3

Bronze Lion's Cup

59

15/05/14

Limassol

Allisop Andrique (Seychelles)

LTKOr3

3x3

Limassol Cup

60

21/06/14

Kapellen

Mathews Gerard ( Ierland)

WP

3x3

.

61

10/08/14

Sofia

Michelus Davis ( Polen )

LP

3x3

EU Championships

62

16/10/14

Tampere

Lazarov Igor (Israel )

WP

3x3

Bronze Tammer Tournament

63

31/01/15

St.Truiden

Eloyan Gaghan ( team Simeon )

LP

3x3

.

64

14/03/15

Gent

Declerck Jeffrey ( Golden Gloves )

WP

3x3

.

65

15/03/15

Gent

Dolaev Beslan ( Golden Gloves )

WP

3x3

Kampioen Liefhebbers VBL

66

29/03/15

Gent

Voda Catelin ( BC Bufi )

WP

3x3

Kampioen Liefhebbers RFBB

67

06/08/15

Samokov

Safiryants Vazgen ( Belarus )

LP

3x3

EUBC

68

03/02/16

Debrecen

Prtenjacan Stipan ( Croatia)

LP

3x3

.

69

05/03/16

Gent

Bensaadoun Marwan ( BC Jah)

WP

3x3

.

70

06/03/16

Gent

De Clercq Jeffrey (Golden Gloves )

WP

3x3

VBL Kampioen

71

13/03/16

Herstal

Eloyan Gegham ( Esquive XL)

WP

3x3

Champion RFBB

72

24/11/16

Serbie

Jankovic Milos (Serbia)

LP

3x3

.

Updated by Bob Logist  20/05/2018