JAMOYE Steve 28/05/91 GMG Cheratte 51406

Pro since 23/10/10

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

1

23/10/10

Cheratte

Nemesapati Lazlo ( Hungary )

WKOTr1

4x3

2

27/11/10

Oupeye

Nicolae Christian ( Romania )

WP

4x3

3

18/12/10

Amay

Hertoghe Wesley (Compernol)

WP

4x3

4

19/02/11

Herstal

Fekete Sandor ( Hungary )

WP

4x3

5

09/04/11

Loncin

Hertoge Wesley (Compernol)

WP

6x3

6

04/06/11

Awans

Groenteman Barry (Nederland)

WP

6x3

7

17/06/11

Visé

Berg Boris (Germany)

Wabr5

8x3

Champion LFB

8

12/11/11

Verviers

Olivas Sergio ( Nicaragua )

WP

6x3

.

9

23/12/11

Oupeye

Godor Ivan ( Slovakia )

WP

6x3

.

10

18/02/12

Herstal

Medrano Santos ( Nicaragua )

WP

6x3

.

11

28/04/12

Loncin

Madni Tarik (Van Eesvelde )

WP

10x3

Belgian Championship

12

06/10/12

Bressoux

Membreno Orlando ( Nicaragua )

WP

6x3

.

13

09/03/13

Herstal

Luis Solis (Mexico)

WP

10x3

WBC Youth Silver

14

29/06/13

Herstal

Anyanwu Innicent (Nederland)

WP

8x3

.

15

05/10/13

Andenne

Mizsei Gyorgy Jr. ( Hungary )

WP

8x3

.

16

01/11/13

Izegem

Petitjean Frank (France )

Draw

6x3

.

17

08/11/14

Herstal

Carrero Michal Isaac ( Nicaragua)

WP

6x3

.

18

21/03/15

Milan

Giacon Luca (Italy)

LP

12x3

Interrim WBC Silver

19

13/06/15

Herstal

Gogosevic Ivo (Croatia)

WKOr4

6x3

20

30/10/15

Herstal

Janik Lukasz (Poland)

WP

8x3

21

13/02/16

Enghien

Hakim Farid ( Caposella)

WP

10x3

Belgian Championship

22

01/04/16

Barcelona

Sandor Martin (Spain)

LP

10x3

.

23

27/05/16

Madrid

Gonzales Nicolas (Spain)

LKOr6

12x3

WBC International

24

14/10/16

Gent

Bauwens Jean-Pierre (Vandenheede)

WP

10x3

BeNeLux Title

25

28/01/17

Herstal

Matamoros Felix (Nicaragua)

WKOTr3

8x3

.

26

20/05/17

Verviers

Katona Ferenc (Romania)

WP

6x3

.

27

14/10/17

Herstal

Matamoros Felix ( Nicaragua)

WP

6x3

.

28

03/02/18

Ingelmunster

Slimani Hedi (Tampere )

WKOTr9

10x3

BeNeLux Title

29

19/05/18

Herstal

CarDos Florin (Roumanie )

LKOr1

12x3

EBU-EU

Updated by Bob Logist 28-05-18

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 22/10/05

Arlon

Zambito Giuseppe ( BC Iron Man )

Draw

3x2

.
2 29/10/05

Cheratte

Rousseau François ( France )

WRSCr2

3x2

.
3 26/11/05

Verviers

Titov Alexandre ( France )

LP

3x2

.
4 21/01/06

Verviers

Aramini ( France )

WRSCr3

3x2

.
5 01/04/06

Marchin

Daoudi Fikey  ( BC Anthracite )

WABr2

3x2

.
6 08/04/06

Flémalle

Hammami Amir ( AP lessinoise )

WP

3x2

.
7 22/04/06

St. Martin

Hamba ( France )

LP

3x2

.
8 27/05/06

Visé

Deloffre Anthony ( France )

WP

3x2

.
9 10/06/06

Verviers

Zysselski  Eduard ( Germany )

WP

3x2

.
10 07/04/07

Namur

Pata Youssef   (France )

WP

3x2

.
11 28/04/07

Ixelles

Hovsepyan Issa ( Antw. boksschool )

LP

3x2

Silver Belg. Champ
12 19/05/07

Verviers

Claeys Jean ( Harelbeke BC )

WP

3x2

.
13 25/05/07

Mangalia

Duman Sebastian ( Roumanie )

Wabr3

3x2

.
14 08/06/07

Visé

Holz Robert ( Germany )

Wabr1

3x2

.
15 30/06/07

Leun

Bassiri Jamel ( CH )

Wabr3

3x2

.
17 01/09/07

Bergneustadt

Engizen  ( Germany )

WRSCr3

3x2

.
18 06/09/07

Liège

Carbonello Andreas ( BC Cocktail )

Draw

3x2

.
19 27/10/07

Copriodo

Marchiori Nicolo ( Italy )

WP

3x2

.
20 15/12/07

Eupen

Varenholt ( SC Colonia )

WP

3x2

.
21 22/12/07

Amay

Carbonello Andreas ( BC Cocktail )

WP

3x2

.
22 23/02/08

Herstal

Theodossiou ( Greece )

WABr2

3x2

.
23 08/03/08

Andenne

Rappelet Jonathan ( 121 Andenne )

WRSCr1

3x2

.
24 05/04/08

St. Truiden

Van Clapdorp Tommy ( Beverse Ring )

WKOr1

3x2

Gold Belg. Champ
25 12/04/08

Cologne

Vahsenstadt ( Germany )

LP

3x2

.
26 19/04/08

Verviers

Aydogdu Gokhan ( BC Manson )

WP

3x2

.
27 17/05/08

Wandre

Dragomir L. (Romania )

WKOr1

4x2

.
28 30/05/08

Wandre

Carbonello Andreas ( BC Cocktail )

Draw

4x2

.
29 07/06/08

Amay

Zenunaj Dardan ( BC Bufi)

WP

4x2

.
30 31/08/08

Neukirchen

Boskaya E. (Germany)

WRSCr3

3x2

.
31 19/09/08

Rotterdam

Kleij Tony (Nederland)

LP

4x2

.
32 15/11/08

Liège

Atoyan Albert ( Antwerpse Boksschool )

WARr4

4x2

.
33 21/02/09

Herstal

Petit Marvin (F)

WP

4x2

.
34 22/03/09

Liège

Bal Mahmut  (BC Buscemi)

Wabr1

4x2

Champion LFB
35 28/03/09

La Calamine

Gede Youssef ( Box Company )

WP

4x2

Gold Belgian Championship
36 09/05/09

Loncin

Farhany Radouane (France)

WDisqr2

4x2

.
37 15/05/09

Ixelles

Festosi D (Italy )

WP

4x2

.
38 29/05/09

Mangalia

Niculescu Florin (Rom)

LP

4x2

.
39 06/06/09

Huy

Farhany Radouane (France)

Draw

4x2

.
40 19/06/09

Saint Ouen

Mamba Jude (F)

Draw

3x3

.
41 28/11/09

Oupeye

Bulo Galo Brice ( BC Buscemi )

LRSCr3

3x3

.
42 30/01/10

Amay

Dimidschstein Arnaud (GMG Cheratte)

WP

3x3

.
43 13/03/10

Ixelles

Sder Mouhammed ( BC Martines )

WP

3x3

.
44 14/03/10

Ixelles

Atis Mehmet ( BC Calaminia )

WRSCr3

3x3

Champion LFB
45 20/03/10

Hvidovre

El Marcouchi Mohammed ( Esquive XL)

LP

3x3

.
46 10/04/10

Loncin

Van Es (NL)

WP

3x3

.
47 17/04/10

Eghezee

Tsirimokos Evangellos ( Box Cie )

WP

3x3

Gold Belgian Championship
48 01/05/10

Liège

Renier Amaury ( BC Atlas )

( WKOr2 )

3x3

.
49 14/05/10

Visé

Salam marius ( Rom )

WAbr3

3x3

.
50 28/05/10

Ixelles

Garton John (GB)

WP

3x3

.

Updated by Bob Logist  28/05/2018