HERTOGHE Wesley 07/01/85 Compernol 32576

Pro since 24/05/10 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

1

24/05/10

Deinze

Roussel Maxime (France )

LKOr3

4x3

2

20/08/10

Beveren

Heyrmans Danny ( De Gruyter )

Draw

6x3

3

01/10/10

Gent

Benito Bobby (Van Den Heede )

LP

4x3

4

30/10/10

Soumagne

Carbonello Andrea (Syben)

LP

4x3

5

10/12/10

St. Niklaas

Heyrmans Danny ( De Gruyter )

WP

4x3

6

18/12/10

Amay

Jamoye Steve (GMG Cheratte)

LP

4x3

7

05/02/11

Geraardsbergen

Zhamkochyan Hovhannes ( Compernol )

LP

6x3

8

26/02/11

2 Acren

Bouchez Pascal ( Baudechon )

WP

6x3

9

09/04/11

Loncin

Jamoye Steve ( GMG Promotion )

LP

6x3

10

23/04/11

Enkhuizen

Groenteman Barry (NL)

LP

6x3

11

13/06/11

Deinze

Kadric Tony (Croatie)

WABr4

6x3

12

15/10/11

Gent

Azzaoui Reda (Damien )

LP

6x3

13

29/10/11

Roeselare

Vandamme Pieter ( Vandenhouweele J.

LP

6x3

14

24/03/12

Flobecq

Maatala Yassine ( Baudechon )

WP

4x3

15

28/05/12

Deinze

Bouchez Pascal ( Baudechon )

WP

6x3

16

29/06/12

Poissy

Russeau Matthew (France)

LP

6x3

17

21/09/12

Antwerpen

Melloul Hadi (Vanakere )

LP

8x3

18

10/11/12

Namur

Zenunaj Dardan ( Bufi Mauro )

LDisqr5

8x3

19

24/11/12

Waregem

Verbauwhede Nico ( Poppe )

WP

4x3

20

14/12/12

Langemarkt

Vandamme Peter (Tampere)

WP

8x3

21

20/05/13

Deinze

Amrani Younes ( E Vandenhouweele )

WP

6x3

22

22/06/13

Geraardsbergen

Karaxha Meriton ( Devulder )

LKOr1

4x3

23

05/10/13

Geraardsbergen

Nzemo Kevin ( Baudechon )

LKOTr1

4x3

24

01/02/14

Ingelmunster

Steen Sebastiaan ( Compernol )

LDisqr4

4x3

25

08/02/14

Pepinster

Kourbanov Faroukh ( Mokhtari )

LP

6x3

26

04/10/14

Brugge

Azzaoui Reda ( Baudechon )

LP

6x3

27

22/11/14

Pepinster

Del Puppo Dimitri ( Zorzetto)

LP

6x3

28

18/04/15

La Louvière

Del Puppo Dimitri ( Zorzetto)

LP

6x3

Updated by Bob Logist 21-04-15

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 09/12/06

Deinze

Tanckere Bart ( BC Aalst )

LP

3x2

.
.2. 16/12/06

Bruxelles

De Paduwa David ( One 2 one Evere )

LP

3x2

.
3 25/12/06

Izegem

Istamolov Isa ( BC Flandria )

LP

3x2

.
4 06/01/07

Gent

Dias-Branco Duarco ( New Capitol )

LP

3x2

.
5 24/02/07

Deinze

Bensallem Mohammed ( Ron's BC )

LP

3x2

.
6 01/05/07

Brugge

Stupers Boyd ( BC Wimme )

LP

3x2

.
7 28/05/07

Deinze

Dagiyev Aslan ( Flandria Oostende )

Draw

3x2

.
8 29/06/07

Hijfte

Heyrman Danny ( Beverse Ring )

WP

4x2

.
9 25/08/07

Linter

Lopez Duperiel David (Ahmitim Vilvoorde )

WP

3x2

.
10 01/09/07

Melsele

De Gloire Diego ( BC Izegem )

WP

3x2

.
11 29/09/07

Gits

Keirse Davy ( BC Lichtervelde )

LP

4x2

.
12 06/10/07

Deinze

Commeyne Youri ( Patro Box Academy )

LP

4x2

.
13 01/11/07

Izegem

De Gloire Diego ( BC Izegem )

WP

4x2

.
14 01/12/07

Deinze

Azzaoui Reda ( BC Izegem )

LP

4x2

.
15 12/01/08

Merksem

De Gloire Diego ( BC Izegem )

WP

4x2

.
16 23/08/08

Jabbeke

Nzemo Kalumu Kevin ( Brussels Power )

Draw

4x2

.
17 03/10/08

Deinze

Trypsteen Arne ( BC Lichtervelde )

Draw

4x2

.
18 28/02/09

Lichtervelde

Trypsteen Arne ( BC Lichtervelde )

LP

3x3

.
19 23/05/09

Gits

Trypsteen Arne ( BC Lichtervelde )

Draw

3x3

.
20 01/06/09

Deinze

Verbauwhede Nico ( Patro Waregem )

WP

3x3

.
21 06/06/09

Geraardsbergen

Verbauwhede Nico ( Patro Waregem )

WP

3x3

.
22 09/10/09

Deinze

Heyrman Danny ( Beverse Ring )

WP

3x3

.
23 05/12/09

Deinze

De Simone Jordan ( AP essinoise )

WP

3x3

.
24 11/12/09

St.Niklaas

Heyrman Danny ( Beverse Ring )

Draw

6x2

.
25 05/02/10

Deinze

Claeys Jean-Baptist ( Youth Box )

LP

3x3

.

Updated by Bob Logist 21/04/2015