HABIMANA Jean-Pierre 22629 Bufi Mauro(02/03/83)

Pro since 19/04/13

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 19/04/13 Gent Bouchentouf Omar ( Van Eesvelde ) LP 4x3
2 20/05/13 Deinze Kismiryan Hovhannes (Compernol) WP 6x3
3 15/06/13 Lichtervelde El Hamwi Ahmed ( Tampere ) LP 6x3
4 29/06/13 Ninove Gigorian Andre ( Vandenheede ) Draw 4x3
5 01/11/13 Izegem Sder Mohammed (Martinez) LP 4x3
6 01/02/14 Ingelmunster Teffahi Islam ( Compernol ) LP 6x3
7 28/03/14 Gent Vangansbeke Domien (Van Den Heede) Draw 4x3
8 31/05/14 Merchtem Rkaibi Mounir ( Van Eesvelde) T.Draw 4x3
9 21/06/14 Geraardsbergen Zhamkochyan hovhannes (Compernol) LP 6x3
10 04/10/14 Brugge Ben Ali Hakim (Tampere) LP 8x3
11 18/10/14 Asse Kishmiryan Hovhannes ( Compernol) WP 6x3
12 11/11/14 Zwevezele Van Gansbeke Domien (Van den Heede ) WKOr4 6x3
13 23/11/14 Antwerpen Karaxha Meriton ( De Vulder ) LP 8x3 VBL Title
14 19/03/16 Gilly Polizzi Anthony (Polizzi Alex) WKOTr7 8x3 LFB Title
15 29/05/16 Thieu Tortladze Tomike (Georgia) WP 4x3 .
16 22/10/16 Brugge Levickis Ivans (Latvia) WP 6x3 .
17 10/02/17 Roosdaal Bauwens Jean Pierre ( Van Den Heede) LP 8x3 .
18 22/04/17 Erfurt Rabii Mohamed ( Marocco ) LP 6x3 .
19 12/05/17 Thieu Gasciani Temur (Georgia) WKOTr1 4x3 .
20 14/10/17 Middelkerke Ondoua Bibi (France) LP 6x3 .
21 01/12/17 Gent Karaxha Meriton  ( Devulder ) LP 10x3 Belgian Championship
22 03/02/18 Ingelmunster Fenname  Najim ( Denon ) WKOTr4 8x3 .
23 30/03/18 Gent Ongenae Kevin ( Van Den Heede ) WP 6x3 .
24 12/05/18 Riga Clay Luther (UK) LKOTr8 8x3 .

Updated by Bob Logist  17/05/2018

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1

02/05/09

Amay

Defloo Serge (BC Lichtervelde )

LP

3x2

2

09/05/09

Braine l’Alleud

Salah Mustapha ( Union St. Gilles )

WP

3x2

3

15/05/09

Ixelles

Stebé Christophe ( BC Anderlecht )

LP

3x2

4

27/07/09

Audenaerde

Verbauwhede Nico ( Patro Waregem )

Draw

3x3

5

15/11/09

Liège

Dimidschtein Arnaud ( GMG Cheratte )

WP

3x3

6

23/01/10

Le Roeulx

El Barquani Ibrahim ( Mondial Sport )

LP

3x3

7

27/02/10

Braine

Zenunaj Dardan ( BC Bufi )

LKOr3

3x3

8

04/04/10

Anderlecht

Averyanov Sergey ( Esquive XL )

WP

3x2

9

01/05/10

Liège

Dimidschtein Arnaud ( GMG Cheratte )

LP

3x3

10

29/05/10

Ixelles

El Kadiri Bilal ( Physical BC )

LP

3x2

11

02/10/10

Amay

Dimidstein Arnaud ( GMG Cheratte )

LP

3x3

12

26/12/10

Kalken

Martirosyan Hovhannes (Esquive Carolo )

LP

3x2

13

16/01/11

Anderlecht

Afalah Ibrahim (Team Simeon )

WP

3x3

14

06/02/11

St. Josse

Azzaoui Reda ( BC Harelbeke )

WP

3x3

15

18/02/11

Herstal

Martirosyan Hovhannes (Esquive Carolo )

WP

3x3

16

19/02/11

Herstal

Dimidschtein Renaud (GMG Promotion)

LP

3x3

17

11/03/11

Deinze

Verbouwhede Nico ( Patro Waregem )

Draw

3x3

18

26/03/11

Ixeles

El Marcouchi Mohamed ( Esquive XL )

LP

3x3

19

01/10/11

Braine le compte

Hakima Farid ( BC Bufi )

WArr2

3x3

20

08/10/11

Bernissart

Sder Mohammed ( Martines Mons )

Draw

3x3

21

29/10/11

Roeselare

Acuna Moreno Diego ( Leval bogota )

WRSCr2

3x3

22

18/11/11

Tielt

Vanhoutteghem Mike ( BT Kortrijk )

WP

3x3

23

03/03/12

Gent

Stebe Christophe ( BC anderlecht )

LP

3x3

24

28/04/12

Zulte

Vangansbeke Domien ( Capitol BC )

WP

3x3

25

16/06/12

Gent

Vangansbeke Domien ( Capitol BC )

LP

3x2

Updated by Bob Logist 17/05/2018