EL GHOULBZOURI Ahmed 07/10/87 ( Compernol ) 11568

Elite Since 06/03/09

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1

06/03/09 Deinze Romainville Yves ( Vanakère )

WP

4x3

.

2

23/05/09 Gits Tubane Honoré (Martines)

LP

4x3

.

3

01/06/09 Deinze Keli Stilian ( Van Eesvelde )

WP

6x3

.

4

11/12/09 St. Niklaas Kumpen Dries ( Van Roy )

WP

6x3

.

5

01/11/10 Izegem Antonio Manuel (De Gruyter)

WP

6x3

.

6

10/12/10 St.Niklaas Antonio Manuel (De Gruyter)

WP

6x3

.

7

25/12/10 Izegem Addi Azzedine (France)

WKOTr2

6x3

.

8

04/03/11 Deurne Gregorian Arutioen ( Somers )

Draw

4x3

.

9

25/06/11 Geraardsbergen Nazarian Eric ( Vandenhouweele E)

WP

8x3

VBL Champion

10

01/11/11 Izegem Moreaux Jessy ( Baudechon )

WP

6x3

.

11

25/12/11 Izegem Matingu Kendele ( De Vulder )

LP

6x3

.

12

25/12/12 Izegem Yengoyan Sasha ( Huughe )

LKOTr3

6x3

.

13

31/05/14 Merchtem Hagenimana James ( Compernol)

WP

6x3

.

14

21/06/14 Geraardsbergen Cuevas Daniel (Spain)

WKOTr4

6x3

.

15

20/09/14 Helsinli Kekailainen Henri (Finland)

WP

6x3

.

16

13/10/14 Amsterdam Khatchikian Gevorg (NL)

LKOTr12

6x3

WBF titlefight

17

03/04/15 Gent Torosyan Arman (Germany )

LKOr4

6x3

.

18

06/06/15 Eindhoven Holzkin Nicky (Nederland)

LP

6x3

.

19

01/11/15 Izegem Nikarkhoev Timur ( Bufi)

LKOTr6

6x3

.

20

25/12/15 Izegem Acherguy Ilias ( Van den Heede )

WP

8x3

.

21

29/02/16 Rotterdam Poulino Josemir (NL)

LKOTr5

10x3

Benelux titel

22

01/11/16 Izegem Achergui Illias ( Bufi )

WP

6x3

.

23

25/12/16 Izegem Matingu Kendele ( Vinet)

LP

6x3

.

24

10/02/17 Roosdaal Yengoyan Sasha ( Vereecke)

LP

6x3

.

25

02/12/17 L Canet Louis Toutin (France )

LKOTr1

8x3

.

Updated  by Bob Logist  05/12/17

 

 

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 16/10/04

St. Amandsberg

Van Genechten Nick ( BC The bokskes )

WRSCr2

3x2

.
2 28/11/04 Gent Marutian Sasun ( BC Kortrijk ) Draw 3x2 .
3 4/12/04 Brussel El Ouabi ( Esquive Ixelloise ) LP 3x2 .
4 25/12/04 Izegem Pauwels Sven (The Bokskes Stekene ) WKOr1 3x2 .
5 16/01/05 Oostakker Kruiniers Gino  ( BT Deschacht ) Draw 3x2 .
6 22/01/05 Gent Bouachiba Rachid ( Ron's BC ) LP 3x2 .
7 05/03/05 Zwijndrecht Denguir Azzedine ( BC Sombreffe ) LDisqr3 3x2 .
8 28/05/05 Wijnegem Hermans Wilfried ( BC Meerhout ) WP 3x2 .
9 04/06/05 Poelkapelle Parchoyev  Amir ( BC Capitol ) LP 3x2 .
10 19/06/05 St. Amandsberg Khandrouchi Mohamed ( Ron's BC ) Draw 3x2 .
11 16/10/05 Quaregnon Antigui Foued-Omar ( BC Baudour ) WAbr3 3x2 .
12 26/11/05 St. Amandsberg Bouachiba Rachid ( Ron's BC ) WP 4x2 .
13 03/12/05 Waregem Bijlhout Clifton ( Deschacht ) WP 4x2 .
14 21/01/06 Helmond Willemart Steve ( BC Buscemi ) LP 4x2 Fin. Zuid Nederland
15 28/01/06 Dinant Ben Messaoud Hassan ( BC Esquive Ixelles ) LKOr3 4x2 .
16 01/04/06 Haasdonk Denguir Azzedine ( BC Sombreffe ) WP 4x2 .
. 14/04/06 Kieldrecht Minjauw Michiel ( BT Deschacht ) WWO 4x2 Gold Belg Champ Junior
17 22/04/06 Namur Covyn Danny ( BC Namurois ) Draw 4x2 .
18 17/06/06 Gilly Denguir Azzedine ( BC Sombreffe ) Draw 4x2 .
19 10/02/07 Meerhout Hammouch Houssain ( Ahmitim  Vilvoorde ) LRSCr4 4x2 .
20 17/03/07 Mechelen Weuts Kurt ( Bull's Gym ) WRSCr2 4x2 .
21 28/04/07 Ixelles Ennajjary Fouad ( BC Manson ) LP 4x2 Silver Belg. Champ
22 12/05/07 St. Truiden Leysen Koen ( BC Meerhout ) WP 4x2 .
23 27/05/07 Deinze Kalonji Cedric ( France ) WP 4x2 .
24 02/06/07 Lichtaart Weston Alain ( BC Flandria ) WP 4x2 .
25 01/09/07 Melsele Sargsyan Grigor ( BC Roeselare ) WP 4x2 .
26 24/11/07 Gent Khalladi Jamel ( France ) Draw 4x2 .
27 15/12/07 Wasmes Tubane Honoré ( Martines Mons ) Draw 4x2 .

Updated by Bob Logist   05/12/2017