BAUWENS Jean Pierre 21/03/88      Vandenheede

N░

Date Place Opponent Result Rounds

4

17-11-07 Verviers Burcea Marian ( Roumanie )

WKOr1

6x3

5

21-12-07 Beyne Heusay Bouchez Pascal (Baudechon)

WP

6x3

6

23/02/08 Gent Priehradnik Lubos (Slk)

WP

6x3

7

28/03/08 Gent Rafael Elimir  (Slk)

WP

6x3

8

30/05/08 VisÚ Nemeth Ladislav (SLK)

Wabr6

8x3

9

10/10/08 Gent Djavoiev Alex (France)

WP

8x3

10

09/11/08 Gent Fekete Sandor ( Hungary )

WKOTr4

8x3

11

21/02/09 Herstal Gasmi Saber

WAbr7

10x3

Belgian Champ.

12

17/04/09 Gent Jaros Jiri (Tsjech Rep. )

WKOTr3

8x3

.

13

09/05/09 Gent Amrani Younes ( Vandenhouweele )

WP

8x3

.

14

23/10/09 Gent Frias Christian ( Nederland )

WKOTr8

8x3

.

15

25/12/09 Izegem Frias Christian ( Nederland )

WP

8x3

.

16

20/02/10 Herstal Malek Arek (Poland )

WP

6x3

.

17

24/04/10 Gent Kamau Samuel ( Kenia )

WKOr7

12x3

WBC Youth Int.

18

01/10/10 Gent Escarnacion Rudy ( Spain )

Draw

10x3

.

19

13/02/11 Deurne Sadjaia Beka ( Georgia)

WP

10x3

WBC Youth Int.

20

01/04/11 Gent Avetisian Kakhaber (georgia)

WKOTr8

10x3

.

21

13/06/11 Deinze Kovacevic Almin (Croatia)

WKOr4

8x3

.

22

30/09/11 Gent Kudryavtsev Andry ( Ukraine )

WP

10x3

.

23

25/12/11 Izegem Margvelashvili Nugzar ( Georgie )

WP

8x3

.

24

25/02/12 Roeselare Kirillovs Jevgenijs (Latvia)

WP

6x3

.

25

27/04/12 Gent Barrett Ryan ( GB )

WKOTr1

12x3

.

26

28/09/12 Gent Cvek Zoran '(Kroatie)

WKOTr3

8x3

.

27

01/11/12 Izegem Anyanwu Innocent (Nederland )

WP

8x3

.

28

25/12/12 Izegem El Hamwi ( Tampere )

WP

8x3

.

29

19/04/13 Gent Ruben Nieto (Spain )

LP

12x3

EBU/EU

30

06/07/13 Brugge Fjodorov Jevgenij ( Latvia )

WKOTr4

6x3

31

12/10/13 Middelkerke Levickis Ivans (Latvia)

WKOTr5

6x3

32

16/11/13 Gent Godor Ivan (Slovakia)

WP

6x3

33

13/12/13 Aalst Horvath Sandor (Hungary)

WKOr1

8x3

34

01/02/14 Ingelmunster Nascimento Luciel (Brazil)

WKOTr2

8x3

35

22/03/14 Gent Vakhtangashvili Alex (Georgie)

WKOTr3

8x3

36

20/06/14 Gent Miszev Gyorgy (Hongary)

WKOr5

12x3

EBU/EU

37

30/08/14 Gent Bone Alex (Spain)

WP

8x3

38

20/12/14 Gent Levickis Ivans (Latvia)

WKOr3

8x3

39

28/02/15 Gent Portailler Yoann (France)

WP

12x3

EBU/EU

40

03/10/15 Fiumicino Manuel Lancia

LP

12x3

EBU/EU

41

29/04/16 Gent Karaxha Meriton ( De Vulder )

WP

8x3

.

42

04/06/16 Roeselare Gamgebeli Anzor (Georgia)

WKOTr2

6x3

43

14/10/16 Gent Jamoye Steve (Giuliani )

LP

10x3

Benelux Title

44

25/12/16 Izegem Onduoa BiBi (Demarteau ?? )

Draw

6x3

.

45

10/02/17 Roosdaal Habimana Jean Pierre ( Bufi )

WP

8x3

.

46

31/03/17 Gent Wrzesinski Damian ( Poland )

WP

10x3

.

47

26/05/17 Kruishoutem Janezashvili Vladimir ( Georgia )

WTKOr2

6x3

.

48

01/12/17 Gent Encarnacion Ruddy (Spain )

LP

12x3

WBF Int.

Updated by Bob Logist  06/12/2017

 

N░

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 29/11/03

Gent

Bajraktari Korado ( Golden Gloves )

Draw

3x1.5

2 24/01/04

Gent

Bajraktari Korado ( Golden Gloves )

Draw

3x1.5

3 11/11/04

Laarne

Staelens Gwen ( BC Kalken )

WKOr3

3x2

4 28/11/04

Gent

Bruynincks Steve ( Bull's )

WKOr3

3x2

5 04/12/04

Brussel

Heyrman Danny ( BC Beveren )

WKOr3

3x2

6 22/01/05

Gent

Madaliev Daniil ( Box Company )

WP

3x2

7 19/03/05

Zwijndrecht

Akazaz Achraf ( BC Anderlecht )

WP

3x2

Gold Belg. Champ.
8 28/03/05

Gent

Chiua Younes ( Victory Temse )

Draw

3x2

.
9 23/04/05

Dilsen Stokkem

Madaliev Daniil ( Box Company )

WP

3x2

.
10 28/05/05

Roeselare

Ingrassia T. ( BC Wandre )

WP

4x2

.
11 16/10/05

Gent

Sahak Robert ( NL )

Draw

3x2

.
12 26/11/05

St Amandsberg

Mofseyan Armand ( Ant. Boksschool )

LP

4x2

.
13 14/01/06

Breda

Wins Segei ( Germany )

WP

3x2

.
14 21/01/06

Helmond

Ben-Ali Hakim  ( Patro Harelbeke )

WP

3x2

Fin. Zuid Nederland
15 15/04/06

Kieldrecht

Keirse Davy ( BC Roeselare )

WP

3x2

Gold Belg. Champ Junior.
16 21/05/06

Kapellen

Carbonello Andreas ( BC Cocktail )

WP

3x2

.
17 07/06/06

Rome

Murray John ( Ireland )

LP

4x2

 EU Junior Champ
18 07/10/06

Gent

Lacroix Franky ( BC Meerhout )

WP

6x2

 .
19 28/10/06

Gent

Mofseyan Armand ( Ant. Boksschool )

WP

6x2

 .
20 02/12/06

Gent

Heyrman Danny ( BC Beveren )

WRSCr3

4x2

 .
21 03/02/07

Gent

Heyrman Danny ( BC Beveren )

WRSCr2

4x2

 .
22 28/04/07

Ixelles

Borriello Pasquale ( BC Buscemi )

WP

4x2

 Gold Belg. Champ.

Updated by Bob Logist  06/12/2017