BATTELO Geoffrey 21/10/79 ( Detaille )

Elite  Since 7/05/05

Updated by Bob Logist 31/01/2018

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 07/05/05 Andrimont Karsten Anton ( Estonia ) WKOr1 4x3 .
2 04/06/05 Verviers Schonbek Vladimir   ( Belarus) WKOr3 4x3 .
3 04/02/06 Soumagne Becak Milan ( Manager Giel ) WKOr2 4x3 .
4 15/04/06 Eghezee Mrazak tomas ( CZ ) WKOr2 4x3 .
5 06/05/06 Andrimont Ovaski Marek ( CZ ) WKOTr2 6x3 .
6 01/11/06 Izegem Lacampagne Pascal ( France ) WABr3 6x3 .
7 18/11/06 Namur Beres Zoltan WP 6x3 .
8 03/03/07 Soumagne Okhanashvili Leri WKOr2 8x3 .
9 31/03/07 Eghezee Somogyi Janos ( Hun ) Wabr4 6x3 .
10 05/05/07 Liège Milutinovic R. ( Ser) WKOTR2 6x3 .
11 08/06/07 Visé Catalin Stan ( RO) WKOR1 8x3 .
12 29/09/07 Soumagne Bikoi Jean Claude ( Lux) WKOR1 10x3 WBF Championship
13 22/12/07 Beyne Heusay Marinchev Ivor ( Bulgarie ) WP 8x3 .
14 23/02/08 Herstal Jalusic Josip (Cro) WKOTr4 6x3 .
15 12/04/08 Loncin El Hadak R. (France )   WKOTr4 6x3 Belgian Championship
16 14/06/08 Soumagne Pasi Jonathan (Bosnie -Herz) WKOr6 8x3 .
17 20/09/08 Bielefeld Palacios Walter WKOr3 8x3 .
18 21/12/08 Herstal Jemma Giovanni (It) WABr4 8x3 .
19 24/01/09 Riesa Huck Marco (D) LTKOr3 12x3 EBU Championship
20 04/04/09 Dusseldorf Zoltan Beres WTKOr5 8x3 .
21 06/06/09 Geraardsbergen Jalusic Josip (Cro) WTKOr3 6x3 .
22 29/08/09 Halle Alex Mogylewski (Ukraine ) WTKO8 8x3 .
23 20/02/10 Herstal Suda Lubos (CZ) LKOr11 12x3 EU Championship
24 26/06/10 Herve Perriaux Julien (France ) WABr5 8x3 .
25 30/10/10 Soumagne Gottschalk Marcel (Germany) WP 6x3 .
26 22/10/11 Soumagne Ingelrest Tony ( Van Eesvelde ) WAbr4 10x3 Belgian Championship
27 04/02/12 Soumagne Kracik Roman ( Czech Rep. WKOr2 10x3 .
28 28/04/12 Charleroi Bacurin Ivica (Croatia ) LKOTr7 8x3 .
29 19/08/12 Kiev Kucher Dmytry (Ukraine) LKOTr5 10x3 .
30 02/02/13 Seilles Dufaux Christophe ( Promotion GMG ) LKOTr6 10x3 Belgian Championship
31 05/10/13 Andenne Zsalek Ferenc (Hungary ) WKOr2 6x3 .
32 11/01/14 Liège Lakatos Mario ( Slovakia) WKOr5 6x3 .
33 25/10/14 Liège Altintas Emre (Germany) WKOr8 6x3 .
34 21/02/15 Namur Visic Tony (Croatia) WKOr5 8x3 .
35 14/03/15 Esneux Palko Attila ( Hungary ) WKOR4 6x3 .
36 23/05/15 Spa Abduladze Goga ( Georgie) WKOr2 8x3 .
37 13/05/16 Torino Lovaglio (Italy) WTKOr5 12x3 EU Championship
38 27/01/17 Deurne Ngabu Yves (Devulder ) LRETr3 12x3 EBU Championship

Records Amateur

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 12/04/03

Bernissart

Herculisse ( BC Borinage )

WAbr2

3x2

2 18/10/03

Cheratte

Mandelarte ( Ger )

WKOr2

4x2

3 08/11/03

Bonn

Sand Daniel ( Ger )

WAbr1

4x2

4 13/12/03

Eupen

Goktepe  ( Frankfurt )

WAbr1

3x2

5 20/12/03

Verviers

Bottcher ( Germany )

LP

4x2

6 27/03/04

Trooz

Boydens Johan ( Flandria BC )

WKOr3

4x2

Gold Belg. Champ
7 03/04/04

Visé

Belamar ( APC Charleroi )

WKOr2

4x2

.
8 12/06/04

Andrimont

Sarkissian Arsen ( BC Cocktail )

WRSCr2

4x2

.
9 12/03/05

Zwijndrecht

Ingelrest Tony ( BC kalken )

WRSCr3

4x2

.
10 19/03/05

Zwijndrecht

Boydens Johan ( Flandria BC )

WKOr1

4x2

Gold Belg. Champ
11 01/04/05

Marchin

Bazi Youssef ( Olympique vilvoorde )

WP

4x2

.