AYIGAH DODJI 72141 Bim Merksem 22/02/93

N

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 13/11/10

Gent

De Clerck Jeffrey ( Golden Gloves )

Draw

3x2

2 26/02/11

Meerhout

Reyns Thomas ( Bokskes Stekene )

WP

3x2

3 26/03/11

Ixelles

Garcia Sanchez Loris ( BC Garcia)

LP

3x3

4 28/05/11

Aalst

Vartanyan Jeshik ( BC Roeselare )

WP

3x2

5 24/09/11

Haslev

Hammer Mack ( Denmark )

WP

3x2

6 26/09/11

Haslev

Christoff Hilbert (Denmark)

WP

3x3

7 15/10/11

Gent

Steen Sebastien ( Flandria Oostende )

WP

3x2

8 20/10/11

Limassol

Hammer Christian (Denmark )

WP

3x3

9 24/10/11

Limassol

Thabibo Mkhze (South Africa )

LP

3x3

10 21/01/12

Dilsen

Garcia Loris ( BC Garcia )

WP

3x3

11 18/02/12

Meerhout

Emsallak Ibrahim ( Box Company )

WP

3x3

12 02/03/12

Gent

Martirosyan  Vazgen ( BT Kortrijk )

WP

3x2

13 04/03/12

Gent

Emsallak Ibrahim ( Bocx Cie Genk )

WP

3x2

Kampioen VBL
14 24/03/12

Hvidovre

Higgins Jamie (Ierland)

LP

3x3

Gold Belgian Championships
15 27/04/12

Gent

De Clerck Geoffrey ( Golden Gloves )

WP

3x3

.
16 28/04/12

Rotterdam

Gelashvilli Zurab (Nederland )

WP

3x3

.
17 29/09/12

Haslev

Magee Harry (GB)

WP

3x2

Gold Haslev Cup
18 10/11/12

Hancock

Paldrup nicolas ( Denmark )

WP

3x3

Gold Hancock Cup
19 29/11/12

Belgrade

Doronkin ( Artem (Russia)

LP

3x3

Golden Gloves
20 02/02/13

Meerhout

Gelashvili Zurab (NL)

WP

3x3

.
21 14/02/13

Porto

Matos Pedro (Portugal)

WP

3x3

.
22 17/02/13

Porto

Slpendori Francesco (Italy)

WP

3x3

Gold Porto Tournament
23 03/03/13

Gent

De Blaes Nick  (Bulldogs )

WP

3x3

Kampioen VBL
24 07/04/13

Gent

Eloyan Gokham ( Aiddes 1/2/1 )

WP

3x3

Gold Belgian Championships
25 27/04/13

Kapellen

Dunne Nathan ( Ireland )

WP

3x3

.
26 16/05/13

Limassol

Rodriguez Joan ( Spain )

WP

3x3

.
27 18/05/13

Limassol

Lal Madal (India )

LP

3x3

.
28 08/06/13

Russia

Aloyan Misha (Russia )

LP

3x3

.
29 04/05/13

Gent

Vanoosthuyze Jim ( BC Mouscron )

WP

3x3

.
30 01/11/13

Izegem

Benaicha Ahmed (France)

WP

3x3

.
31 21/11/13

Tampere

Jansson Klas (Zweden)

WP

3x3

.
32 24/11/13

Tampere

Al-Khaghani Wael (Finland)

WP

3x3

Gold Tammer Tournament
33 13/12/13

Aalst

Gelashvili Zurad (Nederland)

WP

3x3

.
34 05/02/14

Debrecen

Kumar Sunil (India)

LP

3x3

.
35 23/03/14

Hvidover

Brutyan (Rusland )

WDisqr3

3x3

.
36 06/04/14

Gent

Gelashvili Zurab (Nederland)

WP

3x3

Belgian Championship
37 08/04/14

Warschau

Jozwik Maciej (Poland)

WP

3x3

.
38 12/04/14

Warschau

Kozlowski Grzegorz (Poland)

LP

3x3

F. Stamm Tournament
39 28/04/14

Colombo

Bautista Ian Clark ( Filipijnen )

LP

3x3

.
40 18/05/14

Limassol

Neofitou Mihalis ( Cypres)

WP

3x3

Gold Limassol Cup
41 29/05/14

Belfast

Navarro David ( Spanje)

WP

3x3

.
42 31/05/14

Belfast

Dalton Ruairi ( Ireland )

LP

3x3

.
43 21/06/14

Kapellen

Dalton Ruairi ( Ireland )

WP

3x3

.
44 10/08/14

Sofia

De La Nieve Kevin (Spain )

LP

3x3

EU Championships
45 16/10/14

Tampere

Bateson Jack ( GB)

LP

3x3

Tammer Tournament
46 23/11/14

Antwerpen

Abdulqaadir Yassin (Ned)

WP

3x3

.
47 23/02/15

Sofia

Ivanov Stefan ( Bulgarije )

LP

3x3

.
48 29/03/15

Gent

Bemaicha Abdelhafid (France )

WKOTr3

3x3

Belgian Championship
49 04/05/15

Cartagena

Konki Elie (France)

LP

3x3

Boxam
50 17/06/15

Bakoe

Tanko Villiam ( Slovakije )

LP

3x3

Euro zomerspelen
51 06/08/15

Samokov

Loban Siarhei (Belarus)

WP

3x3

EUBC
52 16/08/15

Samokov

Czaka Nandor (Hungary)

LP

3x3

EUBC
53 04/09/15

Berck sur mer

Edgar Walth (Germany)

WP

3x3

.
54 05/09/15

Berck sur mer

Espinoza Ramos ( Spain)

LP

3x3

 
55 18/09/15

Antwerpen

Marengo Romano (Nederland)

WP

3x3

 
56 09/10/15

Gent

Benaicha Abdel (France)

WP

3x3

 
57 19/11/15

Tampere

In-Kyu Kim ( Korea)

WP

3x3

 
58 20/11/15

Tampere

Shiba Rikito (Japan )

WP

3x3

 
59 21/11/15

Tampere

Touba Hamza ( Germany)

LP

3x3

Silver Tammer Tournament
60 05/12/15

Frankfurt

Alberto Mustafa (Germany)

LP

3x3

.
61 26/12/15

Kalken

Fiore Lorenzo ( BC Manson )

WP

3x3

.
62 03/02/16

Debrecen

Csoka Jasper ( Hungaria)

LP

3x3

.
63 21/02/16

Gent

Marengo Romano (Nederland)

WP

3x3

.
64 12/03/16

Helsinki

Waite Thomas ( Ireland)

LP

3x3

.
65 09/04/16

Sansun

Sopinsky Igor ( Ukraine )

LP

3x3

European Olympic Qualifier
66 16/06/16

Baku

Blumenfeld Thomas (Canada)

WP

3x3

Olympic Qualifier
67 21/06/16

Baku

Eker Selcuk ( Turkey )

LP

3x3

Olympic Qualifier
68 26/11/16

Pristina

Kience Zeneli (Kosovo )

WP

3x3

.
69 27/11/16

Pristina

Nurisov Almir (Mecedonia )

WP

3x3

Gold Medal
70 09/12/16

Antwerpen

Neofitou Michalis ( Cyprus)

WP

3x3

.

Updated by Bob Logist  31/12/2016

N

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

 

04/05/12

Belfast

Luqman Patel ( GB)

WP

3x3

 

 

05/05/12

Belfast

Waite Thomas (GB)

LP

3x3